Њујорк: Генерални конзул Божовић са предавачем славистике и српског језика са Универзитета “Колумбија”
Бошковић је говорио о том програму који је и због начина на који уједињује више језика са простора бивше Југославије, те помаже деци и студентима из дијаспоре да не забораве како да комуницирају са члановима својих породица на Балкану, више пута завредио медијску презентацију у претходним годинама. Упознао је Божовића са појединостима које Катедра за славистику Универзитета “Колумбија” пружа и другим корисним информацијама које се тичу програма, планова и студената.
Осим тога, Бошковић је саговорника упознао са детаљним плановима “Његош фондације за српски језик и књижевност”, која, како јој и само име говори служи очувању лепоте српског језика међу дијаспором, али и томе да заинтересује друге да се упознају са богатством српског језика и књижевности. Божовићу је уручен позив да посети Хариман институт, Универзитет Колумбија, али и чувени “Пупинов хол” у том Универитету.
Божовић је саговорнику рекао да постоји велико интересовање Генералног конзулата Републике Србије у Њујорку да се пронађу нове прилике за сарадњу са Универзитетом Колумбија, те да ће се лично залагати да се таква иницијатива убрза и што пре спроведе у дело.
Он је такође говорио о стогодишњици Пулицерове награде за великог српско-америчког научника Михајла Пупина, једног од четворице добитника те престижне награде који су пореклом из Србије.
Пулицерову награду за аутобиографско дело „Од пашњака до научењака“ Михајло Пупин, који је и сам био професор на Универзитету “Колумбија”, као и почасни конзул Србије у САД, добио је 1924. године. Божовић је нагласио важност истицања Пупиновог лика и дела као угледне личности која је користила свој утицај како би за српски народ обезбедила бољи положај у међународној јавности, а српској деци боље прилике за високо образовање.
Божовић је потом информисао саговорника да ће 10. марта бити одржан помен Михајлу Пупину и рекао да ће период који претходи том важном догађају бити одлична прилика да се договоре даља сарадња и заједнички планови са Катедром за славистику “Универзитета Колумбија” и “Његош фондацијом за српски језик и књижевност”, те да се ради о иницијативи која је и за њега лично од велике важности.