Oslo: Svečano obeležen kraj školske godine učenika Dopunske škole na srpskom jeziku

24. jun 2026.
Svečanost povodom završetka školske godine za učenike Dopunske škole na srpskom jeziku u Norveškoj organizovana je u Oslu, okupivši veliki broj dece, roditelja i gostiju.

U saradnji sa Dečjim kulturnim centrom Beograd i uz podršku Srpskog akademskog društva, za učenike je priređeno izvođenje monodrame „Avanture Kraljevića Marka“ u produkciji DKCB-a. Gostovanje predstave u Oslu realizovano je na inicijativu i uz podršku Ambasade Republike Srbije, sa ciljem negovanja srpskog jezika, kulture i nacionalnog identiteta među najmlađim pripadnicima srpske zajednice u Norveškoj.

Nakon predstave, učenicima su svečano uručene đačke knjižice, čime je obeležen uspešan završetak još jedne školske godine. U programu su učestvovali ambasadorka Republike Srbije u Kraljevini Norveškoj Jasmina Mitrović Marić, koordinatorka nastave na srpskom jeziku Ministarstva prosvete Tatjana Hot, kao i učiteljice Gordana Čović, Milica Tomić i Dragana Simić.