Министар Ђурић са председницом Кинеског института за међународне студије Чен Бо
Министар Ђурић је рекао да му је велико задовољство што се поново среће са некадашњом амбасадорком Кине у Србији, са којом је успешно сарађивао и која је дала немерљив допринос развоју односа двеју држава.
Изразио је уверење да ће она и са нове позиције, са чела једног од главних истраживачких и саветодавних центара кинеског Министарства иностраних послова, наставити да доприноси јачању односа Србије и Кине.
У разговору је закључено да су односи Србије и Кине достигли највиши ниво у историји, и да су, кроз свеобухватно стратешко партнерство, две државе и народа постали челични пријатељи, чему су у великој мери допринели и изванредни односи председника Вучића и Сија.
Према речима министра, две државе постигле су висок степен комплементарности, када је реч о суочавању са заједничким изазовима.
Како је додао, у српском друштву постоји плурализам мишљења о многим темама, али по питању односа према Кини постоји пун консензус.
Министар Ђурић је упознао саговорнике из Кинеског института за међународне студије са политичким приоритетима Србије, и економским резултатима у протеклој деценији.
Након разговора са амбасадорком Чен Бо, Ђурић је посетио Центар за истраживање мисли Си Ђинпинга о дипломатији, који се налази у склопу Института и уписао се у Књигу гостију.